Piwo typu Ale angielskiego browaru St Peter's Brewery, za które producent otrzymał kilka nagród.
Jak można się dowiedzieć ze strony browaru, do produkcji tego piwa użyto jedynie składników pochodzenia organicznego - to miło, ale kto ma porównanie tego samego produktu w wykonaniu organicznym i nieorganicznym? ;)
Zapraszam do poczytania recenzji piwa Organic Ale.
Szukaj
środa, 30 stycznia 2013
poniedziałek, 28 stycznia 2013
Porter Warmiński z browaru Kormoran
Piwo to charakteryzuje się sporym ekstraktem - jest to aż 21%, przy czym zawartość alkoholu to całe 9%.
Porter Warmiński pojawił się w 2009 roku na rynku i od razu zdobył II miejsce w konkursie piwnym Chmielaki Krasnostawskie 2009. Oprócz innych konkursów, piwo to zdobyło złoty medal w znanym konkursie European Beer Star 2012.
Zobaczmy w takim razie czy jest czym podbijać serca miłośników portera oraz czym :)
niedziela, 27 stycznia 2013
Punk IPA z browaru Brewdog
Przymierzając się do spróbowania tego produktu byłem przekonany że będzie to coś co powali na kolana moje kubki smakowe, szczególnie pod względem goryczki i innych, charakterystycznych dla tego stylu aromatów i posmaków.
A jak jest w rzeczywistości? Zobaczmy po przelaniu do szkła...
sobota, 26 stycznia 2013
Permon P.A.P.A - kolejna czeska wariacja stylu
Zobaczmy w takim razie jak Permon interpretuje amerykański styl piwowarski - czy znajdziemy tutaj odpowiednią goryczkę, odpowiednie aromaty i pożądane smaki?
Kocour Sub Nahradnik - APA w czeskim stylu
Przyszedł czas na kolejnego Kocoura - tym razem piwo stylu American Pale Ale o nazwie Sub Nahradnik. Produkt tradycyjnie w przypadku tego producenta jest niefiltrowany oraz niepasteryzowany.
Browarek posiada 11% ekstraktu - co czyni go powiem lekkim w odbiorze oraz 4,3% - co stanowi miłą alternatywę dla innych, mocniejszych i równie mocno goryczkowych piw.
Zobaczmy jak ten "kiciuś" wpisuje się w style American Pale Ale.
środa, 23 stycznia 2013
BrewDog Alpha Dog - Red Ale
Brewdog jak zawsze słynie z ciętego języka jeśli chodzi o promocję swoich produktów. "The beer scene is sick. And we are the fucking doctor." - brzmi mocno i konkretnie, widać że Brewdog rzuca rękawicę na rynku piwnym. Na ile im się to udało w przypadku piwa Alpha Dog?
Zachęcam do zapoznania się z krótkim opisem tego piwa.
Kocour IPA Samurai
Czeskie piwo w angielskim stylu ważone przez japońskiego piwowara - brzmi jakby to piwo było bardziej złożone niż 21 rodzajów chmielu użytego w piwie Sęp ;)
ALE może bez porównań - na pewno nie jest to moją intencją i byłoby to trudne - bo Samurai jest piwem które się wybija w tym gatunku ponad resztę. Jak wygląda to w praktyce? Zobaczmy...
Permon P.I.P.A - czeska wersja IPA
Z Permonem spotykam się po raz pierwszy - czeskie piwa lubię, a IPA to jeden z przyjemniejszych moim zdaniem gatunków. Chętnie przekonam się co ma do zaoferowania ten produkt o zawartości alkoholu 5,7% i bliżej nieokreślonym ekstrakcie - na etykiecie informacji na ten temat nie znalazłem, w internecie można wyczytać że jest to 13 lub 14%.
wtorek, 22 stycznia 2013
Borsuk - Browar Kopyra i Browar Widawa
Kolejny porter na blogu i kolejny produkt z browaru Widawa w kolaboracji (modne ostatnio słowo) z Tomaszem Kopyrą. Brzmi dumnie, etykieta ciekawa i zachęcająca do spróbowania. Połączenie wydaje się być ciekawe - spróbować trzeba - szczególnie że z pewnością nie jest to słodkawy porter jakich wiele na naszym rynku.
W takim razie czas przelać zawartość butelki do szklanki...
Raciborskie Niefiltrowane - Browar Zamkowy
Do czynienia mamy z jasnym piwem, niefiltrowanym o ekstrakcie 12% i zawartości alkoholu 5,0%.
W barwie jest jasne, słomkowe, dosyć mętne - w końcu filtracji podobno zabrakło na etapie jego produkcji. Ale czy ten produkt jest stworzony tak, aby powalić większość piwoszy w Polsce i nie tylko?
niedziela, 20 stycznia 2013
Witnicki Porter - browar Witnica
Jest to drugi próbowany przeze mnie gatunek pochodzący z browaru Witnica (zaraz za Black Boss). Zobaczmy, czy okaże się równie aromatyczny i treściwy w smaku co wyroby rodzime wspomniane wcześniej - lub konkurencyjne.
sobota, 19 stycznia 2013
Rohozec Skalak 12 - czeski pełny lager
Primator Premium Dark - ciemny czech
Primator Premium Dark - czy ten czeski wyrób będzie w stanie sprostać wymaganiom stawianym dzisiejszym piwom? Zobaczymy...
czwartek, 17 stycznia 2013
Sweet Cow - mleczne i ciemne z Alebrowaru
Piwo z dodatkiem laktozy - czy takie połączenie jest w stanie przekonać większą rzeszę osób gustujących w różnorakich rodzajach piw? Czy smak uzyskany podczas tego rodzaju fermentacji twór może urzec swoim smakiem i aromatem tyle osób żeby z powodzeniem utrzymać się na rynku? Przekonajmy się o tym...
Sweet Cow jest piwem o ekstrakcie 12% oraz zawartości alkoholu 5%. Jest to piwo tylko milk stout - piwo nieco bardziej kaloryczne, słodkie z powodu dodatku laktozy, która nie ulega procesowi fermentacji.
Dobry Wieczór - oatmeal stout od Pinty
Oatmeal Stout - czyli stout owsiany. Gatunek piw który nie jest zbytnio popularny. Zaliczany do stoutów słodkich, chociaż słodyczy ma znacznie mniej niż cream lub milk stout. Powinien być aromatyczny i wytrawny, ale czy tak jest w rzeczywistości? Czy polska "owsianka" nawiązuje do pierwotnych receptur i czy wpisuje się w klasyczne smaki które są domeną oatmeal stouta?
wtorek, 15 stycznia 2013
Alebrowar Black Hope - ciemna wariacja IPA
W składzie Ciemnej Nadziei znajdziemy 6 rodzai słodów oraz 5 różnych chmieli. To co podoba mi się w małych browarach to podanie dosyć szczegółowego składu - swoją drogą ciekawe czy któryś z powodzeniem powtórzył piwa Alebrowaru lub Pinty? :)
Policka Zavis - svetly lezak
piątek, 11 stycznia 2013
Komes Porter Bałtycki z browaru Fortuna
Na pierwszy ogień poszedł Komes Porter Bałtycki - a jak wiele osób się pewnie przekonało - zrobienie dobrego portera to prawdziwa sztuka, a i smakosze są w Polsce coraz bardziej wybredni. Na uwagę zasługuje ekstrakt tego piwa - całe 21% - co nie jest mało w przypadku bałtyckich. Zawartość alkoholu to całe 9%.
Augustiańskie Koźlak Pszeniczny z browaru Widawa
Od dłuższego czasu byłem ciekawy smaku pszenicznego koźlaka z browaru restauracyjnego Widawa. Połączenie jest dosyć ciekawe, więc powinno być chyba aromatycznie. Pszeniczne piwa to jedne z moich ulubionych, podobnie jak wszystko inne co posiada dawkę aromatycznych doznań smakowych.
Piwo posiada 16% ekstraktu, natomiast alkoholu 6,2% - jest ono niepasteryzowane oraz niefiltrowane.
Svijany - Svijanská Desítka
wtorek, 8 stycznia 2013
Svijansky Baron - pivovar Svijany
poniedziałek, 7 stycznia 2013
Wojcieszów - Jasne Pełne
O samym browarze na czas pisania tego tekstu nie wiadomo zbyt wiele. Strona internetowa jest ciągle w konstrukcji. Na etykiecie nie podano ekstraktu piwa, wiadomo że zawiera ono 5,4% alkoholu oraz wykonane zostało w oparciu o recepturę Ferdinanda Ungera z 1850 roku. Sam Unger jest założycielem czeskiego browaru Rohozec.
piątek, 4 stycznia 2013
Kocour Lezak - pivovar Varnsdorf
Producent deklaruje że piwo jest niepasteryzowane oraz niefiltrowane. Po przelaniu do kufla na dnie butelki okazały się małe "farfocle" w postaci osadu, co dobrze o tym piwie świadczy.
Piwo ma barwę złotą, minimalnie paloną oraz jest lekko mętne. Piana z początku średnia i gruboziarnista, zapowiada się pysznie, ale ze smakiem trzeba się obejść - po kilku chwilach zostaje tylko "kożuch" na wierzchu piwa, który utrzymuje się do końca picia.
Grand Imperial Porter - browar Amber
Po przelaniu do szkła ukazuje się ciemna, gruboziarnista piana - niestety praktycznie na chwilę, nie zostawia nawet śladu na szkle. Piwo jest koloru czarnego, w zasadzie idealnie tak jak stouty. Światło przez nie praktycznie nie przechodzi.
Subskrybuj:
Posty (Atom)